Kurumsal Yönetim


Şirketimiz 1992 yılında Gaziantep'e daha iyi hizmet vermek amacıyla Şehitkamil belediyesi öncülüğünde kurulmuştur.

Şirketimiz inşaat sektöründe,temizlik işlerinde,kaldırım kilit taşı işlerinde ve park bahçe yapımında hizmet vermekte olup,bunların ihalelerinde engin tecrübeye sahiptir.

HAKKIMIZDA;

Şirketimiz 1992 yılında Gaziantep'te eksikliği hissedilen hipermarket sektöründe öncülük yaparak "Şekabel Market " adıyla bir market kurarak faaliyetine başlamıştır.

Parekendecilik sektöründe öncülük görevini başarı ile gerçekleştiren Şekabel A.Ş. diğer hipermarketlerin 1995 yılında faaliyete girmesiyle bu alanda olan hizmetini inşaat ve temizlik sektörüne kaydırmıştır.

1995 yılında ilk olarak Şehitkamil Belediye'sinin Katı atıklarının toplanmasın ,cadde ve sokaklarının süpürülmesi işini alarak bu alandaki çalışmalarını başarı ile tamamlamıştır./

Şekabel A.Ş. her alanda olduğu gibi inşaat alanındada 1995 yılından beri birçok başarılı projeye imza atmıştır.

Şekabel A.Ş. 1996 yılında halkımın kaliteli ve ucuz ekmek ihtiyacına karşılamak için günlük 40.000 ekmek kapasiteli "Şekabel Halk Ekmek" fabrikasını kurarak bu alanda 2005 yılına kadar çalışmalarını başarı ile sürdürmüştür.

2005 - 2011 yılları arasında Katı Atıkların toplanması,taşınması , cadde ve sokakların süpürülmesi işinde Türkiye çapında büyük firmalarla rekabet edebilecek güce erişmiştir.

2011 yılı sonrasında Kafe & Restaurant, Yüzme Havuzları, Dülük Tabiat Parkı, Kapalı Otopark ve Taziye Hizmetleri ile sektördeki hizmet alanlarını genişletmeye devam etmektedir.

Şekabel A.Ş.'nin temel prensibi " Belediye 'ye yük değil güç veren " bir kurum olarak faaliyetine devam etmektedir.

Etik ilkelerden asla ödün vermeden seçkin ve deneyimli kadrosu ile bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden; başarılı hizmete odaklı, uluslararası kalite standartlarında hizmet anlayışı ile sektörde öncü uygulamalarla fark yaratarak bulunduğumuz hizmet kulvarında dünya markası olmak.

VİZYONUMUZ

1992 yılından itibaren aldığımız bilgi ve deneyimi, güçlü işbirlikleri, nitelikli insan kaynağı ve yenilikçi yaklaşımla birleştirerek en çok tercih edilen yaşam alanı geliştirici şirketler arasında yer almak.


Değerlerimiz;

 • Dürüstlük

 • Liderlik

 • Takım çalışması

 • Mükemmellik • KALİTE POLİTİKAMIZ

  Ulusal ve uluslar arası standartları esas alarak; insanlığa memnuniyeti yaşatma odaklı, ölçme ve iyileştirme mekanizmalarını kullanarak sürekli eğitimle gelişmeyi destekleyen yüksek kaliteli hizmet sunmak ve çalışanlar tarafından benimsenmesini sağlamak üzere kurulmuştur.

  Mükemmeliyet odaklı ve güvenilir hizmet ŞEKABEL GIDA VE TİC. AŞ'nin işidir.

  Şekabel Gıda ve Ticaret A.Ş.06.12.2013 tarih ve 2013/0018 karar ile 6102 sayılı T.T.K.’nun 480-481-482-483ncü maddeleri gereği sermaye taahhütlerini yerine getirmeyen hissedarlara karşı rüçhan hakkını kullanmasını teklif ettiğimiz Şehitkamil Belediyesi,bu teklifimize olumlu yanıt vermiş olup, yeni hisse durumu aşağıdaki gibidir.


  SERMAYE VE PAY SENETLERİNİN TÜRÜ:

  Şirketin sermayesi 100.000.000,00 TL bu sermaye , her biri 10 Türk Lirası değerinde 10.000.000 paya ayrılmıştır. Pay bedelinin ifa edilmesi ve edilmemesi hallerinde 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunun 480,481,482,483'ÜNCÜ maddeleri uygulanır.

  %100 Şehitkamil Belediyesine aittir.
  14.02.2024 SERMAYE ARTIRIMI İÇİN TIKLAYINIZ  

  ŞEKABEL A.Ş.